Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Un somer poate beneficia de asistenta medicala?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Un somer poate beneficia de asistenta medicala?

Un somer poate beneficia de asistenta medicala de la stat sau trebuie sa mearga numai la privat contra cost??
Ce anume doreati concret sa aflati in legatura cu coplata?Poate va pot ajuta .
Oricum,ceea ce este f. clar in momentul de fata este ca legea despre care facem vorbire este nefunctionala,pt. ca asa s-a nascut din start,fara elementele de baza necesare spre a se putea aplica.