avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Un somer poate beneficia de asistenta medicala?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Un somer poate beneficia de asistenta medicala?

Un somer poate beneficia de asistenta medicala de la stat sau trebuie sa mearga numai la privat contra cost??
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 19:50, 25 Aprilie 2012
Ce anume doreati concret sa aflati in legatura cu coplata?Poate va pot ajuta .
Oricum,ceea ce este f. clar in momentul de fata este ca legea despre care facem vorbire este nefunctionala,pt. ca asa s-a nascut din start,fara elementele de baza necesare spre a se putea aplica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sistemul de sanatate, coplata iustinian13 iustinian13 buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine cu acest sistem de coplata. - cand intra in vigoare - eu sunt insarcinata si voi naste in iunie 2012, la ... (vezi toată discuția)
Se plateste spitalizarea la accidente rutiere? unguru unguru buna ziua in data de 21.01.2013 am suferit un accident rutier ,nu a fost din vina mea eu sunt asigurat medical ,cei de la spital au venit cu un formular si am ... (vezi toată discuția)
Sistemul de coplata iustinian13 iustinian13 buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine cu acest sistem de coplata: a intrat in vigoare, eu sunt insarcinata si daca ma internez trebuie sa mai platesc ... (vezi toată discuția)