Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul pentru cresterea celui de al doilea copilul
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul pentru cresterea celui de al doilea copilul

Buna ziua! Am si eu o intrebare si va rog sa imi spuneti un raspuns ca sa stiu si eu. Eu sunt in concediu pentru cresterea copilului, am nascut primul copil in 19 septembrie 2011 si urmeaza sa nasc cal deal doilea copil in octombrie-noiembrie 2012 , atunci cand voi naste cel deal doilea copil voi primi si pentru el 600 ron in plus pentru cel deal doilea copil. Va rog sa-mi dati un raspuns. Va multumesc.
La primul copil nu e valabila legea tatalui cu o luna???
Aceasta prevedere este valabila numai in cazul persoanelor ai caror copii se nasc incepand cu data de 1 martie 2012.
Va multumesc mult pentru raspunsuri!