Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Pentru iubitorii si mai ales, neiubitorii de catei
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Pentru iubitorii si mai ales, neiubitorii de catei

Imi plac animalele. :)Am avut de-a lungul vietii atat ca si copil in casa parintilor mei, cat si ca adult la casa mea tot felul de animale: hamsteri, porcusori de Guineea, pisicute si catei.Din cauza unor probleme de sanatate n-am mai putut sa-i tin in casa, dar au continuat sa-mi fie tare dragi. Strangeam , pentru cateii de afara tot felul de resturi, nu aruncam mai nimic..Fac introducerea asta ca sa puteti schitata un mic potret al iubitorului de animale care sunt...
Ieri m-a muscat un caine...a venit miseleste din spate, fara latrat, sitentios , si s-a imfipt coltii in piciorul meu...n-a durat tare, dar senzatia de usturime a durat vreo 2 ore..mult mai putin decat doare acum mana stanga unde am vaccinul antitetanos sau cea dreapta unde am inceput tratamentul antirabic...care v-a mai dura...
Nu i-am facut nimic..nu l-am mangaiat niciodata, nu stiu daca manca din pachetelele pe care le lasam in zona, nu l-am fugarit, nu l-am lovit..nu i-am facut nimic, niciodata...iar el , de fapt, ea, m-a muscat..
In urma cu ceva timp, facand referire la o anumita etnie cu care ne impartim tara ,persona cu care ma contrazicem m-a intrebat:daca-i pun la zid, tragi?Ei bine, daca acum aliniati maidanezii la un zid, eu sunt persoana care apasa pe tragaci.
ela david a scris:
@gabrielle, imi pare rau ca topicul meu v-a lasat un gust amar.Daca am incalcat ceva articole din regulamentul de postare va invit sa faceti uz de calitatea dvs de moderator si sa-l stergeti.:) Afirmatia potrivit careia nu l-ai sters pentru ca......nu face decat sa-mi confirme convingerea ca nu aveti un sistem bine pus la punct in ceea ce priveste pastrarea/stergerea unor mesaje si va ghitdati in aceasta actiune mai degraba dupa preferinte personale.:) no offence..

Sistemul de stergere al mesajelor este foarte bine pus la punct in forum, stimata doamna. Mesajele sterse se pot vedea atat de admini, cat si de noi moderatorii. Nu stiu cine sau ce anume v-a confirmat aceasta convingere pe care ati exprimat-o mai sus.
Nu ma ghidez dupa preferinte personale in forum. Nu am sters pentru ca erau doua persoane care raspunsesera in forum pana la momentul citirii acestuia de catre mine. Daca gestionam actiunile mele conform acestui principiu de care scrieti mai sus, pana acum era sters acest topic.
Imi asum revolva dvs, daca asta e sentimentul pe care vi-l trezesc postarile mele.

Am scris ca acest topic mi-a lasat un gust amar. Nu am scris ca imi inspira revolta.
Si eu am fost muscata de caine. Si mama mea acum doua luni a fost muscata in parcarea alaturata blocului in care locuieste. S-a aparat cu geanta, dar tot a reusit cainele sa o muste. Si ea a facut antirabice.
Daca dati dezaprobator de cap si aveti convigeri pacifiste doar pentru ca da bine sa susutii ca esti iubitor de catei- chiar cand ei sunt agresivi-, pot sa traiesc si cu asta.:)

Nu am convingeri pacifiste pentru ca asa da bine, ci pentru faptul ca intr-un apartament cu doua camere, alaturi de cei doi copii minunati pe care ii am convietuim cu un cobai, o nimfa si un caine de talie mare (un Amstaff). Iar pana acum doua saptamani erau doi caini in apartament.
ela david a scris:

@gabrielle, imi pare rau ca topicul meu v-a lasat un gust amar.Daca am incalcat ceva articole din regulamentul de postare va invit sa faceti uz de calitatea dvs de moderator si sa-l stergeti.:) Afirmatia potrivit careia nu l-ai sters pentru ca......nu face decat sa-mi confirme convingerea ca nu aveti un sistem bine pus la punct in ceea ce priveste pastrarea/stergerea unor mesaje si va ghitdati in aceasta actiune mai degraba dupa preferinte personale.:) no offence..

Doar acesta era mesajul adresat dvs, personal.:) Imi pare rau ca vi l-ai asumat pe tot.
:)