avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt din locuinta sau abuz de incredere ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt din locuinta sau abuz de incredere ?

am avut cheie de la un apartamet si am intrat in apartament cu un prieten si am furata cateva bunuri. propietaru apartamentului fiind varul mamei mele. exista un vecin care ma vazut, MENTIONEZ E PRIMA FAPTA

va rog frumos ami spunce si mie cineva ce se poate intampla?
ami face dosar ami da cu suspendare ma aresteaza din prima? VA ROG FRUMOS AMI RASPUNDE SI MIE CINEVA VA MULTUMESC ANTICIPAT :sorry:
Cel mai recent răspuns: mumix , utilizator 12:54, 22 Iulie 2012
Totul depinde de mila celui pagubit (varul mamei dvs). El poate sa va ierte sau sa va denunte la politie si mai departe.....

1) Spuneati ca v-a vazut un vecin. Varul mamei dvs stie ce i-ati facut?
2) Incercati sa vorbiti cu pagubitul ca va veti revansa,adica ii veti plati toate bunurile furate,numai sa nu va denunte. Dar mai are el incredere in dvs?

#-o
Ultima modificare: Duminică, 22 Iulie 2012
Tarzan2012, utilizator
va multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt, consecinte ionut721 ionut721 am facut si eu o prostie am furat dintrun apartament 28g aur am luat pe el 2400 lei a doua zi a venit politia la mn aksa pt k sa aflat am fost la politie miam ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, unor prieteni de familie li s-a spart chioșcul noaptea ... Georgiana Preoteasa Georgiana Preoteasa Bună ziua, unor prieteni de familie li s-a spart chioșcul noaptea iar hoții au furat 14 pachete de țigări, niște semințe și dulciuri. Ce pedeapsă este ... (vezi toată discuția)
Furt telefon - consecinte emyliano emyliano acum vreo 3 sapt intro discoteca am furat un telefon ...lam confundat cu al meu dar dupa ce am vazut ca lam luat aceia plecase ...si nu lam mai dat inapoi azi ... (vezi toată discuția)