Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt din locuinta sau abuz de incredere ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt din locuinta sau abuz de incredere ?

am avut cheie de la un apartamet si am intrat in apartament cu un prieten si am furata cateva bunuri. propietaru apartamentului fiind varul mamei mele. exista un vecin care ma vazut, MENTIONEZ E PRIMA FAPTA

va rog frumos ami spunce si mie cineva ce se poate intampla?
ami face dosar ami da cu suspendare ma aresteaza din prima? VA ROG FRUMOS AMI RASPUNDE SI MIE CINEVA VA MULTUMESC ANTICIPAT :sorry:
Totul depinde de mila celui pagubit (varul mamei dvs). El poate sa va ierte sau sa va denunte la politie si mai departe.....

1) Spuneati ca v-a vazut un vecin. Varul mamei dvs stie ce i-ati facut?
2) Incercati sa vorbiti cu pagubitul ca va veti revansa,adica ii veti plati toate bunurile furate,numai sa nu va denunte. Dar mai are el incredere in dvs?

#-o
Tarzan2012, utilizator
va multumesc frumos