Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul de crestere a copilului=vechime in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul de crestere a copilului=vechime in specialitate?

Buna ziua!
Exista vreun act normativ care sa reglementeze faptul ca , concediul de crestere a copilului de pana la 2 ani este considerata si vechime in specialitate?
multumesc.
Intr-adevar, pentru definitivat este nevoie de 5 ani vechime in profesii juridice.
5 ani vechime pt definitivat...asta idiferent ca vrei in colegiul juristilor sau in barou?
si concediul pre si post natal...poate fii considerat vechime in specializare/munca?
va multumesc mult :D
Ramona24, utilizator
Concediu de maternitate nu constituie vechime in specialitate ...
multumesc mult :hugall:
eu am o alta nelamurire...am iesit in crestere copil din functia de administrator..dar inainte am fost consilier juridic..in aceste conditii nu e vechime in specialitate juridica cei 2 ani de concediu in conditiile in care functia de administrator nu e o profesie?
cum interpretati?