Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Mediator si PFA
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Mediator si PFA

am un pfa cu activitate de consiliere financiara caen 7022,am urmat cursurile de mediator,
intrebare--------la registrul comertului mi s-a spus ca nu pot fi PFA si persoana cu activitate independenta------ce este de facut ca eu nu vreau sa renunt la PFA???cum pot exercita aceasta meserie fara sa inchid pfa-ul???????
Din pacate, odata cu Decizia ICCJ nr. 10/2006 nu se mai pot infiinta societati comerciale cu acest domeniu de activitate CAEN 6910. Chiar si cele care au apucat sa functioneze inainte de aparitia acestei decizii la cererea oricarei persoane interesate se poate solicita radierea lor.
Ca atare utilizatorul @Ciobanu are perfecta dreptate!
stiu eu unde se inregistreaza profesia libera stie orice jurist inclusiv un economist , intrebarea era daca era o asociere mixta :mediator&avocat&expert contabil unde se inregistreaza ?

Ares-3, moderator
Interventie moderator

olden, exprimarea dumneavoastra este de natura a irita si chiar a jigni participantii la discutie.
Daca mesajele dumnealor nu va satisfac, sustineti-va punctul de vedere sau combateti-l pe-al dumnealor fara sa ironizati sau zeflemisiti pentru ca altfel mesajele dumneavoastra vor fi editate sau sterse.
Multumesc.