Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sindicat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sindicat

Este corect sa ne retina 0,66% din salariul de incadrare ,contributie care sa formeze un fond pt sindicatul Sanitas?
EU FACAND PARTE DIN ALT SINDICAT !Cotizez deja ...
Dar pentru cei care nu au aderat la nici un sindicat?Nu cotizeza nicaieri .

PS. Se invoca CCM la nivel de unitati sanitare aflate sub coordonarea DIRECTIEI DE SANATATE PUBLICA MM.( aprobat de Ministerul Muncii )

Multumesc!
Chiar daca ,unitatea noastra este in subordinea Ministerului Sanatatii ?!
Multumesc!
Chiar daca unitatea dvs se afla in subordinea MInisterului .. ccm invocat nu se refera la nicio subordonarea cii la alţii decât membrii sindicatului SANITAS.
Multumesc:)