Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Declaratie Mediu
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Declaratie Mediu

Buna ziua !
Am incheiat un ctr. de depozitare a deseurilor cu o firma specializata .
Mi s-a spus ca de acum inainte ( avand ctr. ) trebuie sa depun o declaratie la Admin. Fin. si o alta la Mediu. Poate cineva sa ma lamureasca in aceasta privinta ?

Multumesc !
AllynnaCatana a scris:

Este posibil totusi sa trebuiasca sa platiti taxa pt ambalajele materialelor, paleti de lemn, ambalaje caton, folie, etc.

Asta da, este posibil, in cazul in care d-voastra transportati si aceste categorii la depozitul de deseuri va trebui sa va inregistrati cu declaratii la fondul pentru mediu si sa platiti niste taxe in cazul in care nu le valorificati.