Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clasificare mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clasificare mijloc fix

Am achizitionat un sonar necesar masuratorilor batimetrice si caut de o ora in catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe
insa nu gasesc grupa si clasa in care sa-l incadrez.
Barca folosita in masuratori este echipata cu acest sonar profesional cu ajutorul caruia se realizeaza:
- studii ale adancimilor lacurilor si/sau raurilor;

- harti ale formei reliefului subacvatic;

Multumesc anticipat

Multumesc pentru raspuns ,am studiat din nou grupa 2 si am ajuns la concluzia ca intre
2.1 Echipamente tehnologice ( cu propunerea 2.1.22.7.1 sau 2.1.22.9 )
si
2.2 Aparate si instalatii de masurare ,control si reglare voi opta pentru 2.2 si anume
2.2.10 Alte aparate si instalatii de masurare ,control si reglare neregasite in cadrul
subgrupei 2.2-Durata de functionare 8-12 ani deoarece este MASURATA distanta in apa.