avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Clasificare mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Clasificare mijloc fix

Am achizitionat un sonar necesar masuratorilor batimetrice si caut de o ora in catalogul privind clasificarea si duratele normale de functionare a mijloacelor fixe
insa nu gasesc grupa si clasa in care sa-l incadrez.
Barca folosita in masuratori este echipata cu acest sonar profesional cu ajutorul caruia se realizeaza:
- studii ale adancimilor lacurilor si/sau raurilor;

- harti ale formei reliefului subacvatic;

Multumesc anticipat








Cel mai recent răspuns: tatiana1 , utilizator 19:20, 30 Noiembrie 2012
Multumesc pentru raspuns ,am studiat din nou grupa 2 si am ajuns la concluzia ca intre
2.1 Echipamente tehnologice ( cu propunerea 2.1.22.7.1 sau 2.1.22.9 )
si
2.2 Aparate si instalatii de masurare ,control si reglare voi opta pentru 2.2 si anume
2.2.10 Alte aparate si instalatii de masurare ,control si reglare neregasite in cadrul
subgrupei 2.2-Durata de functionare 8-12 ani deoarece este MASURATA distanta in apa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Medic de familie- cheltuieli deductibile (cum?) m2008 m2008 Sunt medic de familie (profesie liberala) si am un cabinet medical individual. Imi conduc contabilitatea (in partida simpla) singura! Am cateva probleme: 1. ... (vezi toată discuția)
Instalatie climatizare cu tubulatura mioara danaila mioara danaila buna ziua, firma a realizat in regie proprie, o instalatie de climatizare de genul celor din supermarket-uri , cu tubulatura ascunsa in spatele unui tavan ... (vezi toată discuția)
Mijloc fix iuli-ana iuli-ana Buna ziua, Unde pot incadra o masina pentru spalat pardoseli ca durata de amortizare in catalogul de mijloace fixe. Studiez problema de 2 zile si nu reusesc ... (vezi toată discuția)