Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... E legal ca un politician sa indemne la neprezentarea ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

E legal ca un politician sa indemne la neprezentarea la votare?

Cred ca nu este corect din punct de vedere legislativ,ca un politician sa indemne populatia sa nu se prezinte la vot?Consider ca ar trebui trimis in judecata! Adym.
Ponta, despre nominalizarea lui Kovesi:" Partenerii europeni aveau nevoie de o garanţie că USL nu a venit la putere să pună mâna pe DNA."

ca (drept) urmare, el (ponta) le-a garantat partenerilor europeni ca USL a venit la putere sa lase DNA in mana lu' basescu.
~ Conținut șters la cerere ~
Întrebare: Îi îndemnaţi să meargă la vot?

băsescu: Să vedem ce e de votat.

Nepretuit.