Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatia de delegare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatia de delegare

Buna seara,
As avea urmatoarea nelamurire legata de delegare si diurna (indemnizatie de delegare) in tara a unui salariat.
Asadar, care este nivelul minim si maxim al acestei diurne? Si in ce act normativ il gasesc?
Apoi, pentru acordarea diurnei in tara trebuie intocmit act aditional la CIM?
Ce sume ar impune legea sa fie acordate obligatoriu cu titlu de diurna, si cand se face decontarea acestora?
Va multumesc frumos.
Actul normativ m-ar interesa foarte mult
multumesc