Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma offshore - legalitate, impozite, investitii, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma offshore - legalitate, impozite, investitii, plati

Recent am citit despre firme offshore si am cateva intrebari:

1. Cum poti adunce banii legal in tara?
2. Este legal sa nu platesti impozit in Romania daca nu aduci banii in tara?
3. Cum poti investi legal banii offshore in Romania sau UE?

Multumesc.
Daca dvs ati gasit raspunsul la intrebarea " de ce " il astept si eu. Chiar cu interes. Eu am cautat destul ( in limita timpului disponibil) si nu am gasit (in anul 2011) prea multe avantaje.
Daca cineva a gasit, probabil ca deja face bani multi pe consultanta ( cred)...
Am 2 firme offshore si cate un cont deschis la fiecare. (in HK) Nu le folosesc, vreau sa le vand.