Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... PIERDUT SIM TELEFON
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

PIERDUT SIM TELEFON

AM pierdut un sim de tel de abonament si pina lam cautat nu lam gasit,am anuntat sa mil intrerupa si cel care la gasit a vb in contul meu poate fii tras la raspundere daca imi vine factura mai mult.EXISTA O LEGE.
Cand spuneam despre cat timp a trecut ma refeream la o perioada rezonabila.
O perioada rezonabila poate fi 2-3 ore sau mai mult.

Se poate stabili cine a vorbit cu cine si daca se iau toate desfasuratoarele tuturor.

Durata de timp a convorbirilor poate conta de asemenea foarte mult.

Cert este un lucru.
El va raspunde fata de firma de telefonie pentru culpa sa, iar el va incerca sa rezolve prin plangerea penala problema pierderii cartelei.
Daca nu se va gasi autorul va suporta paguba.
Banuiesc eu ca a trecut mai mult decat cateva ore...:(...de aceea a si scris tanarul aici. Cert este ca va trebui sa isi achite factura fata de firma de telefonie mobila pentru a nu intra in litigiu si cu ei, iar in paralel sa incerce sa isi rezolve cumva aceasta problema.
POLITIA trebuie sa depisteze de unde a venit semnalul si cine a vb.
SI cel care a vb de pe simul meu ce risca.
silviu35, utilizator
Simul nu avea cod PIN?
NU avea cod pin ca sa fie blocat.ATUNCI sint bun de plata la factura si ala care a vb scapa basma curata e vina mea.