Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incadrare pe post in administratia publica locala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incadrare pe post in administratia publica locala

Buna ziua,
In cazul in care am absolvit un colegiu de Administratie si Secretariat dupa care am continuat studiile, in sistem Bologna, la Facultatea de Administratie Publica din cadrul Universitatii din Bucuresti pot fi incadrat pe un post cu studii superioare sau numai pe un post pentru studii medii.
Cu studiile superioare de scurta durata ce fel de post pot ocupa; pentru a fi functionar public, inspector de specialitate - de exemplu - trebuie sa fi absolvit si un master?
Va multumesc anticipat,
Florin.
Va multumesc de informatii