Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Compenta expertiza
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Compenta expertiza

Un expert tehnic judiciar, poate efectua o expertiza asupra valorii consolidarii unui imobil, dupa intocmirea unui proiect tehnic, avand la baza studii de arhitectura ( nu studii despre structura imobil)?
S-a facut obiectiuni la expertiza. S-a demonstrat ca devize ca ceea ce s-a mentionat in expertiza nu este adevarat. Nu au fost facute mentiuni la acte normative. Daca proiectul insotit de deviz contine 23 pagini, expertul in prima faza nu a tinut cont. Din discutiile verbale cu acesta a rezultat faptul ca studiile sale sunt de arhitectura nu structura.
Trebuie sa asteptati hotararea instantei de judecata, in urmatoarea sedinta, care va analiza toate aspectele din dosar.
In functie de hotararea instantei puteti solicita o contraexpertiza si un expert parte.