avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 407 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal. Transferul bazei de date de pe un calculator ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal. Transferul bazei de date de pe un calculator pe altul.

Buna ziua
va rog daca ma poate ajuta cineva :
cum pot transfera baza de date din revisal de pe un calculator pe altul (nu mai folosesc calculatorul pe care avean programul revisal)
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:59, 31 August 2019
Eroare nepravazuta
could not instantia CacheProvider
NHibernate.Caches.SysCache.SysCacheProvider,NHibernate.Caches.SysCache,
Version=3.1.0.4000,Culture=nutral,PublicKey Token=6876f2ea66c9f443
Aceasta este eroarea care imi apare cand deschid revisalul ,iar cand inchid eroarea mi se inchide si programul.
Solutiile de rezolvare a erorii ”Could not instantiate CacheProvider” primite la accesarea opţiunilor ”Contracte” sau ”Salariați” le gasiti la pag.11 accesand link-ul de mai jos
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer date revisal cristinasta cristinasta Buna ziua, am si eu o intrebare din pdv tehnic, cum as putea sa fac, si anume- am instalat Revisalul pe calculatorul de birou si tot de acolo am transmis ... (vezi toată discuția)
Preluare baza de date revisal suciugeorgeta suciugeorgeta Va rog daca cineva stie...cum pot prelua baza de date de la o contabila pentru a putea lucra revisalul si cum se introduce la mine in Revisal??? (vezi toată discuția)
Revisal livia.mazare livia.mazare am schimbat unitatea computerului si nu stiu cum sa reintroduc datele salvate pe un usb din revisalul instalat in cealalta unitate. ma poate ajuta cineva? (vezi toată discuția)