avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venituri din activitati cu cod CAEN 7022 si ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venituri din activitati cu cod CAEN 7022 si 6622

Buna ziua,

Am doua situatii: O firma care are in CUI codul CAEN 4711 dar a obtinut venituri in 2012 prin activitati din codul CAEN 7022 (consultanta in afaceri si management) poate trece la impozitul de 3%? Dar o firma care are codul 6622?
Cel mai recent răspuns: danxkx , utilizator 12:43, 22 Aprilie 2013
Pe broker exista posibilitatea de trecere la micro, pe 7022 consultanta NU! o mare prostie!
Sa inteleg ca , in conditiile in care firma este deja pe micro cu 3% pe 2013, daca realizeaza venituri din 7022-consultanta, o arunca automat la impozit pe profit ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

microintreprindere Andra_m Andra_m Buna ziua, Va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc cum este corect sa platesc impozit. Din martie mi-am deschis un SRL, sunt singurul actionar, nu am angajati ... (vezi toată discuția)
Impozit 3% sau 16% pentru firme de consultanta? calin1973 calin1973 Buna ziua, as dori sa stiu daca pentru o firma cu domeniu de activitate \\"consultanta pentru afaceri si management\\" cod CAEN 7022 exista sau nu ... (vezi toată discuția)
Trecerea la impozit pe venit a firmelor cu ca Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, Am solicitat un raspuns la Anaf pentru spetza mea, citez: ,,Societatea are ca obiect principal de activitate ,, Comert cu amanuntul prin ... (vezi toată discuția)