Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe venituri din activitati cu cod CAEN 7022 si ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe venituri din activitati cu cod CAEN 7022 si 6622

Buna ziua,

Am doua situatii: O firma care are in CUI codul CAEN 4711 dar a obtinut venituri in 2012 prin activitati din codul CAEN 7022 (consultanta in afaceri si management) poate trece la impozitul de 3%? Dar o firma care are codul 6622?
Pe broker exista posibilitatea de trecere la micro, pe 7022 consultanta NU! o mare prostie!
Sa inteleg ca , in conditiile in care firma este deja pe micro cu 3% pe 2013, daca realizeaza venituri din 7022-consultanta, o arunca automat la impozit pe profit ?