Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Diferenta taxa poluare vs. taxa de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Diferenta taxa poluare vs. taxa de timbru

Buna ziua.Eu am vandut masina si nu pot prezenta cartea masinii si talonul in original.Daca anexez numai copii dupa carte si talon plus copie si original dupa contract de vanzare cumparare am sanse sa-mi recuperez diferenta dintre taxa de poluare si cea de timbru?
Va trebuie copii dupa:carte de identitate,talon,buletin,adeverinta de calcul si chitanta de plata a taxei.Mergeti cu toate aceste acte binenteles si cu originalele la ANAF si depuneti cerere de restituire a diferentei dintre taxa de poluare vs taxa de timbru.Daca nu mai aveti chitantele faceti o cerere la polite unde ati depus actele pt.inmatriculare sa va elibereze copii dupa dosar.
Mult succes!
Drujescu, utilizator