avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctul 160 din ordinul 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctul 160 din ordinul 50/1990

Buna ziua.

Ce prevede punctul 160 din Ordinul 50/1990? Nu gasesc nicaieri acest punct. in resursele disponibile online, am gasit informatii doar despre putin peste primele 130 de puncte. Tatalui meu i-a fost fost trecuta grupa a doua de munca in carnetul de munca, cu punctul 160 din ord. 50/90, dar dupa Comisia de solutionare a contestatiilor a raspuns ca nu poate primi grupa deoarece firma la care a lucrat nu are ca obiect de activitate zidaria... si acum as vrea sa aflu daca e de vina cel de la resurse umane de la fima la care a lucrat sau cei de la CNPAS.
De asemenea, daca cel de la resurse umane a gresit incadrarea, se poate modifica inscrisul in carnetul de munca?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:04, 21 August 2020
Nu detineti ordinul complet, doar partial. Nu vi-l pot trimite, nu il am in format pdf.
Lasati o adresa de email si vi-l pot trimite eu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Respingere dosar pensionare strelitia strelitia Buna ziua ! Socrul meu a lucrat cu ani in urma la MASINI UNELTE BACAU INTRE anii 1976 - 1993 in functia de lacatus a mers pentru o adeverinta din care sa ... (vezi toată discuția)
Ordonanta 50/1990 grupa 2 de munca amy1890 amy1890 Buna ziua ! Va rog sa ma ajutati sa gasesc grupa de munca corecta a mamei mele care a lucrat la MASE PLASTICE la fostele IPP-uri mai multi ani. Asi dori sa-mi ... (vezi toată discuția)
Ord.50/1990 ,pct.3 anexa 2, pct. 160; 100% Păduraru David Păduraru David Bună tatăl meu a depus un dosar pentru pensionare și i sa spus că un document nu este valabil lucrând ca electrician in grupa a 2 a ORD.50/1990 ,pct.3 ... (vezi toată discuția)