Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctul 160 din ordinul 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctul 160 din ordinul 50/1990

Buna ziua.

Ce prevede punctul 160 din Ordinul 50/1990? Nu gasesc nicaieri acest punct. in resursele disponibile online, am gasit informatii doar despre putin peste primele 130 de puncte. Tatalui meu i-a fost fost trecuta grupa a doua de munca in carnetul de munca, cu punctul 160 din ord. 50/90, dar dupa Comisia de solutionare a contestatiilor a raspuns ca nu poate primi grupa deoarece firma la care a lucrat nu are ca obiect de activitate zidaria... si acum as vrea sa aflu daca e de vina cel de la resurse umane de la fima la care a lucrat sau cei de la CNPAS.
De asemenea, daca cel de la resurse umane a gresit incadrarea, se poate modifica inscrisul in carnetul de munca?
Multumesc anticipat!
Nu detineti ordinul complet, doar partial. Nu vi-l pot trimite, nu il am in format pdf.
Lasati o adresa de email si vi-l pot trimite eu.