avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Licenta de transport valabila din 5.03.2013
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Licenta de transport valabila din 5.03.2013

Buna ziua,
Pentru o masina de transport marfa de 2500kg al carui proprietar este o persoana fizica este necesara aceasta licenta?
Masina este folosita pentru aprovizionarea propriului magazin(societate cu raspundere limitata -S.R.L.)
Cel mai recent răspuns: udibu , utilizator 05:39, 22 Februarie 2014
Buna ziua

Cum se aplica aceasta ordonanta transportatorilor(posesorilor) straini 2,4 - 3,5 t aflati pe teritoriul Romaniei ,trebuie sa-si ia si ei licenta....??cum...?? Daca da, ma intreb celelalte tari membre ale UE, vor inghiti asta?Noi oricum ne dam in cap singuri, c-asa suntem noi si de asta ne si aflam in coada plutonului, dar ei vor agrea aceasta prostie?Poate de la ei o fi vreo sansa de trezire, c-am inteles ca doar noi suntem singurii cu aceasta idee desteapta . Nu pricep cum pot lua nastere asemenea legi masochiste, iar noi oare nu avem nici o putere in a le contracara?

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transport marfa! tuddyann tuddyann Salut!Detin o masina de 3,5 t.Vreau sa car marfa(legume) varului meu la piata! ce acte sunt necesare pentru a transporta corect fara a avea probleme cu ... (vezi toată discuția)
Licenta de transport geopop3 geopop3 OUG 11/2013.............., nu inteleg!!! daca eu persoana fizica, detin o autoutilitara cu masa sub 3,5 tone, sunt obligat sa detin licenta de transport?? Nu ... (vezi toată discuția)
Licenþã pentru autoutilitare sub 3,5t, atestat soferi - legalitate mmna mmna buna ziua societatea noastra detine cinci autoutilitare sub 3,5t doua sunt in leasing iar trei sunt proprietate si facem transport in cont propriu.din luna mai ... (vezi toată discuția)