Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... program Kogalniceanu 2013
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

program Kogalniceanu 2013

imprumutul acordat prin program trebuie restituit in decembrie 2013 sau se acorda pentru un an ?
s-au oprit cu avizele la cererile de pana in 18.04.2013, seara... si ei tot "evalueaza", si iar "evalueaza"... si iar "evalueaza"...

a trecut si mama celor 30 de zile termen legal pentru raspuns.

[ link extern ]

nota:
astia, cu programul lor de "facilitati pentru imm-uri", cred ca n-au niciun ban pentru subventii si garantii.
au trecut 50 (cincizeci) de zile. si tot pauza.

[ link extern ]

... ce scrie acolo ca dosarul e (INCA) "in evaluare":rolleyes: n-are cum sa fie adevarat.

ContSters257414, utilizator
de necrezut!

in fine, rezultate:

Admis de principiu la finantare in afara bugetului... Admis de principiu la finantare in afara bugetului... Admis de principiu la finantare in afara bugetului...

in afara bugetului (admis de principiu la finantare):rolleyes:

[ link extern ]

... adica, admis la finantare, da' nu e buget... nu e buget, da' admis la finantare:))

fix HAI LA NOI SÃ MÂNCÃM NIMIC!:rofl:

ContSters257414, utilizator
Stimate domn, aceste formule gasite pe site-ul AIPPIMM nu sunt de informatie publica, dvs trebuie sa va adresati lor OTIMMC la care ati depus proiectul, pentru lamuriri.

Ca Moderator , va rog sa nu incarcati topicul decat cu date clare , cu informatii de interes general, daca doriti, nu cu toate notificarile care va intereseaza pe dvs. direct.

Aplicarea in program va apartine si , comunicatele autoritatilor competente, de asemeni.

Va multumesc de intelegere.
nu poate sa spuna OTIMMC altceva decat ce e in lege...

Art. 8. — (1) Înscrierea în program și solicitarea acordului de
principiu pentru subvenționarea dobânzii se fac on-line pe site-ul
www.aippimm.ro
(2) Solicitările pentru înscrierea în program vor fi analizate și
selectate în limita bugetului alocat programului
, în ordinea
înscrierii în acesta

(8) În urma verificărilor, A.I.P.P.I.M.M. poate lua decizia de
acceptare în program
, caz în care transmite solicitantului
notificarea privind acordul de principiu pentru subvenționarea
dobânzii.
Dacă, prin verificările efectuate, A.I.P.P.I.M.M. constată
neîndeplinirea condițiilor prevăzute prin dispozițiile Ordonanței
de urgență a Guvernului nr. 60/2011 și ale prezentelor norme
metodologice, A.I.P.P.I.M.M. decide respingerea solicitării I.M.M.
pentru subvenționarea dobânzii în cadrul programului. Decizia
de respingere cuprinde motivarea pentru care solicitantul este
considerat neeligibil, precum și căile de atac prevăzute de lege.
În toate cazurile, decizia se comunică solicitantului în cel mult
30 de zile de la data mesajului de confirmare a efectuării
înregistrării
, prevăzut la alin. (6)

(NORME METODOLOGICE de aplicare a Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 60/2011 privind aprobarea Programului Mihail Kogălniceanu pentru întreprinderi mici și mijlocii)

[ link extern ]

nu exista in lege Admis de principiu la finantare in afara bugetului (nu sunt decat doua raspunsuri: acceptat (in buget, desigur- conf. art.8, al.2), sau respins.

cum sa fi "admis la finantare", "in afara bugetului"?

e un nonsens, sau/si cineva isi bate joc de imm-uri.