Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Achizitie intracomunitara

Sunt noua in domeniu si as dori o lamurire in legatura cu achizitiile intracomunitare. Directorul m-a anuntat astazi ca luni vom avea o achizitie intracomunitara, ce trebuie sa fac si ce declaratii sa depun? Mentionez ca societatea este platitoare de TVA, depun declaratiile la trimestru si a mai avut achizitii intracumunitare acum 2 ani.
Va multumesc anticipat!
o firma nou infiintata poate efectua achizitii intracomunitare de bunuri sau trebuie mai intai sa devina platitoare de tva?