avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere de Irlanda (learner permit)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere de Irlanda (learner permit)

Buna ziua am fost in Irlanda si am obtinut permis de conducere ( Learner Permit) dupa testul teoretic.
Intrebarea mea este pot sa dau in Romania doar proba practica eu deja avand proba teoretica facuta in Irlanda.
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 14:26, 16 Februarie 2014
Permisul "learner" nu exista in Romania.
Pentru a fi preschimbat in permis romanesc trebuie sa fie similar cu cel romanesc in sensul ca trebuie sa aiba valabilitate 10 ani. Permisul cipriot learner are valabilitatea de un an.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbarea permisului de conducere din uk in romanesc Ciobanuliviuvasile Ciobanuliviuvasile Va rog sa ma informa- ti cu privire la schimbaria permisului de conducere Englezesc(UK) in cel ROMANESC ,cu specificaria ca l-am preschimbat de oarece am ... (vezi toată discuția)
Transfer permis auto. Edutu Edutu Buna ziua, problema mea consta in faptul ca as vrea sa mi transfer permisul de conducere (cat. B) obtinut in Italia pe Romania. Se poate face asa ceva? Vreau ... (vezi toată discuția)
Preschimbare permis conducere strain Lissa1 Lissa1 Se poate preschimba un permis de conducere obtinut in S.U.A. cu unul romanesc? Faptul ca este expirat decade posesorul din drepturile obtinute prin examen? (vezi toată discuția)