Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere de Irlanda (learner permit)
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere de Irlanda (learner permit)

Buna ziua am fost in Irlanda si am obtinut permis de conducere ( Learner Permit) dupa testul teoretic.
Intrebarea mea este pot sa dau in Romania doar proba practica eu deja avand proba teoretica facuta in Irlanda.
Permisul "learner" nu exista in Romania.
Pentru a fi preschimbat in permis romanesc trebuie sa fie similar cu cel romanesc in sensul ca trebuie sa aiba valabilitate 10 ani. Permisul cipriot learner are valabilitatea de un an.