Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere notificare ITM prestator revisal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere notificare ITM prestator revisal

Se mai depune acea notificare la ITM de catre prestatorul de servicii - Revisal ?
Este inca in vigoare actul normativ.
Conf pct 10 Ordin MMPS 1918/2011 "În vederea înregistrării prestatorilor de servicii la inspectoratele teritoriale de muncă, angajatorii au obligaţia de a informa în scris inspectoratele teritoriale de muncă despre încheierea contractului cu prestatorul cu care a contractat serviciul de completare şi transmitere a registrului. Informarea inspectoratului teritorial de muncă se va efectua în termen de 3 zile lucrătoare de la data încheierii contractului de prestări de servicii."
Informarea la care s-a făcut referire la pct. 10 va consta într-o adresă întocmită de angajator, care va cuprinde: denumirea prestatorului de servicii, certificatul de înregistrare al prestatorului, eliberat de registrul comerţului, precum şi data de la care s-a contractat serviciul de completare şi transmitere a registrului.
În cazul încetării sau rezilierii contractului de prestări de servicii, angajatorul va comunica inspectoratului teritorial de muncă acest fapt cel mai târziu la data încetării sau rezilierii, în vederea eliberării unei noi parole angajatorului.