Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Situatie: CFP si CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Situatie: CFP si CM

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie : un salariat a facut cerere de cfp art 54 CM pentru interese personale, in perioada 07.05 - 10.05.13, am facut transmiterea la itm - revisal. Azi imi aduce concediu medical pentru perioada 02.05.2013 - 11.05.2013. Cum sa procedez, deoarece cele 2 perioade se suprapun ?

Multumesc anticipat!
anymaryh a scris:

i.......

Intrebarea este care e solutia, deoarece cfp este operat si CM ar fi fost prioritar ? salariatul sa anuleze cm ?

S- aoperat si incetarea suspendarii c.i.m. ca urmare a CFP?
s-a operat si suspendarea si incetarea suspendarii
data inceput 07.05
data sf 10.05
data incetare 10.05

asta incerc sa spun ca nu mai pot face anularea in revisal
anymaryh, utilizator
Incercati sa scrieti la suportregistru@yahoo.com sa vedeti ce solutie va dau in acest caz.
Daca s-a itrodus si data de incetare a CFP ului cum se procedeaza? Normal o suspendare incetata nu mai poate fi corectata, modificata sau anulata. Doar se poate interveni asupra datei de incetare a ultimei suspendari, prin modificarea datei de incetare.