avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Situatie: CFP si CM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Situatie: CFP si CM

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie : un salariat a facut cerere de cfp art 54 CM pentru interese personale, in perioada 07.05 - 10.05.13, am facut transmiterea la itm - revisal. Azi imi aduce concediu medical pentru perioada 02.05.2013 - 11.05.2013. Cum sa procedez, deoarece cele 2 perioade se suprapun ?

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: AAdriana8 , utilizator 16:28, 17 Decembrie 2021
anymaryh a scris:

i.......

Intrebarea este care e solutia, deoarece cfp este operat si CM ar fi fost prioritar ? salariatul sa anuleze cm ?


S- aoperat si incetarea suspendarii c.i.m. ca urmare a CFP?
s-a operat si suspendarea si incetarea suspendarii
data inceput 07.05
data sf 10.05
data incetare 10.05

asta incerc sa spun ca nu mai pot face anularea in revisal
Ultima modificare: Marți, 28 Mai 2013
anymaryh, utilizator
Incercati sa scrieti la suportregistru@yahoo.com sa vedeti ce solutie va dau in acest caz.
Daca s-a itrodus si data de incetare a CFP ului cum se procedeaza? Normal o suspendare incetata nu mai poate fi corectata, modificata sau anulata. Doar se poate interveni asupra datei de incetare a ultimei suspendari, prin modificarea datei de incetare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare cim in revisal romservinvest romservinvest Bună dimineata, Vă rog frumos, să mă ajutaţi cu un răspuns: am operat în revisal o suspendare a contractului individual de muncă pentru ... (vezi toată discuția)
Revisal concediu fara plata danyyyyy danyyyyy buna ziua, cum se inregistreaza in revisal concediu fara plata, nici nu stiu daca se inregistreaza si daca se inregistreaza unde trebuie sa se scrie de ex. o ... (vezi toată discuția)
Cfp se inregistreaaza in revisal cf h.g 500/2011? Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,as dori sa stiu si eu 1. concediile fara plata a angajatilor se inregistreaza in Revisalul cel nou? 2.se inregistreaza ca si suspendare? 3.se ... (vezi toată discuția)