Forum Discuţii juridice Traduceri Traducãtor autorizat - înregistrare tardivã la ...
Discuție deschisă în Traduceri

Traducãtor autorizat - înregistrare tardivã la tribunal

Buna ziua. Sunt traducator autorizat din 2003 si nu sunt inregistrata la niciun tribunal, la data respectiva, dupa cat stiu eu, nu era necesar. Stiti cumva daca trebuie sa o fac acum sau daca e vrea problema ca nu m-am inregistrat?
Cu placere:)
E nevoie de mai mult decat o stampila. Aveti toate procedurile si pasii de urmat in linkul de mai jos. Daca aveti nelamuriri asupra unui aspect anume, reveniti cu intrebari punctuale.
www.avocatnet.ro/content/for...
Inca ceva, sunteti considerata PFA doar din punct de vedere fiscal, ca profesie liberala, denumirea Dvs. reiese din CIF-ul ce va fi eliberat de Administratia Financiara, respectiv "Nume, initiala tatalui, prenume - Traducator".
:luck:
L.C.
Laura Ciobeica, moderator