Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Roba in cazul consilierului juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Roba in cazul consilierului juridic

Ce trebuie ca un consilier juridic sa poata sa poarte roba in instanta si cand se poate inscrie si unde?
De acord cu tine =D>
Colegul v-a informat bine . Trebuie sa va inscrieti in Colegiul Consilierilor Juridici din judetul de unde locuiti sau din Bucuresti , daca sunteti la inceput de drum veti fi cons juridic stagiar 2 ani dar in tot acest timp puteti purata roba .
Nu cred ca este cazul sa mentionez care sunt diferentele dintre roba unui avocat si a cons juridic
daca stiti ...schimb sediul firmei din judet in bucuresti..ce trebuie sa depun la itm unde sunt inregistrate contractele de munca ale salariatilor?si ce trebuie sa depun la itm buc apoi in afara de revisal?
andreea-raluca a scris:

daca stiti ...schimb sediul firmei din judet in bucuresti..ce trebuie sa depun la itm unde sunt inregistrate contractele de munca ale salariatilor?si ce trebuie sa depun la itm buc apoi in afara de revisal?

....aici se discuta despre robe, un paleativ oricum, ... cu regret o spun, societatea romaneasca nu a trecut inca peste etapa asta a diferentelor de clasa sociala manifestata prin vestimentie si mai putin prin inteligenta :((

P.S. Oficiul Registrului Comertului cred ca este solutia tuturor problemelor tale!
Monster, utilizator
Cred ca roba poate fi purtata si de catre un consilier juridic care nu este inscris in Colegiu avand in vedere ca in prezent uniunea si colegiile nu isi mai fac simtite prezenta ba mai mult nu mai exista.