Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare in scopuri de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare in scopuri de TVA

Buna ziua. Am si eu o intrebare la dumneavoastra. O firma neplatitoare de Tva, fara angajati vrea sa devina platitoare de Tva prin optiune( poate la anul emite si ea facturi) Am inceput sa completez decl 098 dar nu stiu de ce imi spune ca am erori la rd 1 din tabelul 4 si 5. Acolo nu am nimic de trecut.
Iar la 010 nu stiu ce sa trec.
Va multumesc
Formularul 010 il listati in dublu exemplar si-l depuneti numai asa.
Multumesc mult de ajutor. Sper maine sa rezolv ceva la administratie la sectorul 1.