Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum pot obtine ajutor de somaj?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum pot obtine ajutor de somaj?

Buna ziua,

As dori sa stiu daca in cazul unui CIM pe perioada determinata, in cazul concedierii pe motiv de restructurare, as putea beneficia de ajutor de somaj? In cazul afirmativ, pentru ce perioada se acorda somaj?
Multumesc frumos!
Va multumesc foarte mult! Toate cele bune!