avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu de referinta 600 ron
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu de referinta 600 ron

:sorry:poi e normal si legal oug 103./2013 in care guvernul spune ca si anul acesta salarul de referinta va ramine la 600 ron in conditiile in care ar trebui sa fie 850ron??
Cel mai recent răspuns: sexu , utilizator 16:45, 9 Februarie 2015
da,da cand vad ca se lauda ca ei sunt fete mari si nu au taiat nimic mor,eu recunosc ca i-am votat da cand vad ca fac acelasi lucru ca si ceilalti sunt foarte dezamagit da pina la urma cred ca noi poporul suntem de vina ca-i suportam,va multumesc pt raspuns
oug 83/2014 art 1 alin (4) Valoarea de referinta se mentine si in anul 2015 la 600 lei ,
Dar coeficientii tot nu se aplica in 2015.
nu se aplica valoarea de referinta si coeficientii de ierarhizare corespunzatori claselor de salarizare prevazuti in anexele la Legea-cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice, cu modificarile ulterioare ,adica se aplica asa cum prevede oug 83/2014 la valoarea de 600 ron ,dar sunt mai multe exceptii ,iar asta nu e discriminare ?
Coeficientii nu se aplica nici in 2015 . Valoarea de referinta este doar de forma.

Alte discuții în legătură

Verificare calcul salariu rodyv rodyv Cu cca 1 an in urma am schimbat locul de munca. Incadrarea pe functie publica de executie s-a facut cu un coeficient de ierarhizare de 3,52 rezultand un ... (vezi toată discuția)
Care prevederi legale au prioritate ? oanaportar oanaportar Se emit o H.G. si o OUG. OUG a fost emisa inaintea H.G. Ambele au ca subiect salarizarea. 1. - care dintre ele are putere mai mare ? Adica, care din ... (vezi toată discuția)
Salarizare barthaanton barthaanton sunt functionar public din 2005,din 2011 sunt incadrat in functia publica de politist local clasa I,grad profesionalasitent,gradatia 5,clasa de salarizare ... (vezi toată discuția)