Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Conditii pentru obtinerea permisului de port-arma
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Conditii pentru obtinerea permisului de port-arma

Buna ziua! Va rog frumos sa imi spuneti si mie care este legea referitoare la portul de arma. Care sunt conditiile necesare pentru a putea intra in posesia unei arme pentru aparare si paza. Va multumesc
Da, am scris legile pedepsei pentru ca dvs. stiti legile si puteti sa-mi spuneti daca se poate face sau nu permisul pentru port arma cu condamnarea care o am, multumesc
Cician a scris:

Am gasit undeva textul urmator: "c) Nu au fost condamnate, prin hotarâre judecatoreasca ramasa definitiva, la o pedeapsa privativa de libertate mai mare de 1 an, pentru infractiuni comise cu intentie; "

Eu zic ca va incadrati. Condamnarea dvs. a fost de 1an.
GabrielaA a scris:

Cician a scris:

Am gasit undeva textul urmator: "c) Nu au fost condamnate, prin hotarâre judecatoreasca ramasa definitiva, la o pedeapsa privativa de libertate mai mare de 1 an, pentru infractiuni comise cu intentie; "

Eu zic ca va incadrati. Condamnarea dvs. a fost de 1an.

Deci am toate sansele sa pot sa fac permisu, nu ?
Banuiesc ca dupa data de 02.12.2009 sau si inainte, mie in 02.12.2009 imi expira acel an
Si inainte. N-am vazut vreo restrictie in lege.

[ link extern ]
Va foarte multumesc, din cate am auzit sa schimbat ceva lege la armament din 17 Martie 2009 daca nu ma insel.

Multumesc inca odata si multa sanatate.
Cician, utilizator