avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 402 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal dupa accident
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal dupa accident

Buna ziua.
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns referitor la urmatoarea problema serioasa pe care o intampin.
Sa va explic mai pe-ndelete: fratele meu a avut in urma cu aproximativ o luna un accident. Nu a acordat prioritate, deci a fost vina lui. Problema e ca in masina el era cu o prietena care s-a lovit putin, astfel a fost dusa la spital. Prietena lui s-a lovit la buza, dar nu a fost ceva grav.
La fel, si el si celalalt sofer au fost dusi la spital, insa nu au avut probleme, doar li s-au facut analizele.
Niciunul dintre ei nu a necesitat internare.

La Politie mi s-a comunicat ca o sa i se faca dosar penal.
E normal asa ceva?
Ce as putea face in acest sens?

Multumesc si va rog sa ma ajutati, am mare nevoie.
Cel mai recent răspuns: Andrei Andrei , Alte profesii 20:46, 13 Mai 2014
patrascu razvan a scris:

V-am spus ce se va intampla, procurorul va dispune clasarea.
Va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier din culpa Andrei86X Andrei86X Buna seara. As dori sa ma ajutati cu un sfat la cele de mai jos. In data de 15/05 la orele 17.00 am produs un accident din culpa (nu am pastrat distanta ... (vezi toată discuția)
Accident rutier din culpa rose2003 rose2003 Sotul meu,sofer pe maxi taxi a accidentat grav o batrana pe trecerea de pietoni....Batrana a suferit numeroase traumatisme insa si-a revenit:inca face ... (vezi toată discuția)
Accident vatamare din culpa Andrei29292 Andrei29292 Buna seara ! Acum cateva seri am avut si eu un incident. Ma intorceam spre casa si intr-o curba am pierdut controlul masinii, am intrat pe contrasens si am ... (vezi toată discuția)