Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal dupa accident
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal dupa accident

Buna ziua.
Va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns referitor la urmatoarea problema serioasa pe care o intampin.
Sa va explic mai pe-ndelete: fratele meu a avut in urma cu aproximativ o luna un accident. Nu a acordat prioritate, deci a fost vina lui. Problema e ca in masina el era cu o prietena care s-a lovit putin, astfel a fost dusa la spital. Prietena lui s-a lovit la buza, dar nu a fost ceva grav.
La fel, si el si celalalt sofer au fost dusi la spital, insa nu au avut probleme, doar li s-au facut analizele.
Niciunul dintre ei nu a necesitat internare.

La Politie mi s-a comunicat ca o sa i se faca dosar penal.
E normal asa ceva?
Ce as putea face in acest sens?

Multumesc si va rog sa ma ajutati, am mare nevoie.
patrascu razvan a scris:

V-am spus ce se va intampla, procurorul va dispune clasarea.
Va multumesc mult!