avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat dezinteresat si incompetent - reclamatie
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat dezinteresat si incompetent - reclamatie

Am fost reprezentat defectuos de un avocat, vreau sa depun reclamatii impotriva acesstuia:
-foarte proasta comunicare
-nu s-a prezentat la 2 termene si procesul meu de divort s-a suspendat
-mi-a incasat 800£ fara factura si chitanta si refuza si acum eliberarea documentelor fiscale
-I-am comunicat ca nu mai vreau sa ma reprezinte , si chiar a inceput sa ma ameninte cu majorare de tarif cu inca 50% si executor judecatoresc.

Am trimis emailuri la absolut toate adresele de email de la Baroul Bucuresti , inca nici un raspuns.
Am facut reclamatie la AONPC, mi-au spus ca ei nu se ocupa de asa ceva.
Am contactat doi avocati care mi-au spus "ca nu pot actiona in justitie un confrate"-corb la corb nu-si scoate ochii.

Ce pot sa fac?
Mi se pare incredibil ca Romania sa fie sat fara caini iar autoritatile sa nu se implice.
Cel mai recent răspuns: Sunrunner , utilizator 01:35, 10 Ianuarie 2018
Raspunsul dvs este eronat ,nu este de competenta DNA.Sesizare la Barou si verificat stadiul acesteia.
Pe viitor, nu mai dati banii avocatului fara sa incheiati macar un act sub semnătură privată care să producă în mod valabil efecte juridice. Adica o intelegere "de mana".
Sesizarea noastra a fost trimisa catre: Barou,Tribunalul Constanta si, spre
stiinta, avocatei. In procesul nostru
avocata a fost de vina pentru-ca nu a cerut "cu cheltuieli de judecata", am verificat documentul depus de dumneaei la dosar. Cu toate ca verbal ne-a asigurat ca a cerut aceste cheltuieli, de fapt ne-a mintit.
Ultima modificare: Marți, 9 Ianuarie 2018
acivic, utilizator
Pai, de unde credeti ca au iesit toate bancurile cu avocati? ;-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare onorariu avocat Marius0123 Marius0123 Buna ziua. Va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema. Am avut un litigiu de munca, am angajat un avocat cu care am incheiat un contract de reprezentare nu ... (vezi toată discuția)
Cum pot recupera banii de la un avocat țepar și escroc căruia ... bibicarina bibicarina Cum pot recupera banii de la un avocat țepar și escroc căruia i am dat bani fara contract dar am martori că i am dat bani unde tepari a luat banii,2 ani nu ... (vezi toată discuția)
Executare hotãrâre judecãtoreascã cioarec carmen cioarec carmen Formularea recursului de către reclamantă suspendă executarea hotărârii în cazul unui proces în pretenţii ? (vezi toată discuția)