Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru unic de control

SC a fost infiintata la data de 10.07.2014. Am uitat sa cumpar registru unic de control . Cand voi depune cererea pentru a cumpara registru voi primi amenda ? ( mentionez ca inca nu am inceput activitatea )
Va multumesc mult !
Frustrarea aceasta o are majoritatea. Mie personal mi se pare o nemernicie sa aplici o amenda cand legiuitorul ti-a dat posibilitatea de a da avertisment.

De altfel aceste actiuni nu reflecta altceva decat impotenta sistemului fiscal romanesc. Aceasta neputinta de a aduce bani la buget din impozite si taxe determina cautarea de metode alternative iar amenzile sunt instrument facil. Dar cum sa ai colectare de taxe si impozite cand banii publici sunt chetuiti in dosare gen Microsoft.