Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Scoala soferi/obtinere permis, cu condamnare la OUG
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Scoala soferi/obtinere permis, cu condamnare la OUG

Buna ziua am si eu o intrebare, logodnicul meu a fost condamnat pentru conducere fara permis la o pedeapsa cu suspendare sub supraveghere, cunoastem faptul ca va trebuii sa treaca un an de la ultima condamnare pt a putea obtine permisul insa intrebarea noastra ar fi:
Anul se scurge pe data de 18 februarie 2015, ar putea spre exemplu sa inceapa scoala din Ianuarie si sa dea examenul in a doua jumatate a lunii februarie sau nu se poate inscrie nici in scoala pana in februarie la implinirea anului?
Va multumesc

Faptul ca faptele au fost concurente, adica nici una din fapte nu a fost comisa duap pronuntarea unei condamnari nu are legatura nu?
:(