Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... TIMPUL LEGAL DE PASTRARE ACTE SALARII
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

TIMPUL LEGAL DE PASTRARE ACTE SALARII

Imi poate spune cineva care este timpul legal de pastrare a actelor de salarii? Si ma refer aici nu numai la statele de salarii, care se pastreaza 50 de ani. Ma refer si la declaratiile care se fac , la fluturasii de salarii !
Exista undeva in vreun ordin sau lege specificat ?

Multumesc!
Sunt firme care nu rezista nici 2 ani pe piata si, cand dispar, dispar cu arhiva cu tot.
tudorvaleriu a scris:

Sunt firme care nu rezista nici 2 ani pe piata si, cand dispar, dispar cu arhiva cu tot.

Subscriu ... cunosc caz in Bucuresti de societate care a disparut dupa 2/3 sapt:)