Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plasare forta de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plasare forta de munca

cine stie ce firme de plasari de munca sunt fara sa fie tepari?
sau de plasare internationala de munca ?
Admin, administrator
In Legea 156/2000 art.8 - Societatile functioneaza cu acreditare de la Ministerul Muncii,deci suspendarea acreditarii duce la oprirea activitatii. In HG850/2002 art.8 din Legea 156/2000 este abrogata. Practic art.17 din Constitutie - Protectia cetatenilor romani in stratinatate este fara efect, singura lege a fost mutilata.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cred ca confundati termenii.
Nu este nici o confuzie, am toate monitoarele oficiale, tot parcursul actelor in format PDF. Asa ca aceste firme cu complicitatea politica sunt o mare tzeapa. Si doar simpla lecturare a contractelor scoate in evidenta tzeapa. Astupa si cea mai ramas din Legea 156/2000.
Din pacate , nu mi-ati raspuns la intrebarea pusa si nu voi intra intr-o polemica deluzorie cu dvs pe alte aspecte care exced acest topic.
Am specificat articolul din HG850/2002 prin care se abroga acreditarea acestor societati. Este abrogat si obligativitatea contractului in limba romana. Si multe alte obligatii sunt abrogate.