Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Important- credit prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Important- credit prima casa

Buna ziua. Sunt mama unui copil minor si intenționez sa divortez. In prezent, venitul meu este indemnizația creștere copil in valoare de 900lei. Vreau sa stiu dacă este posibil ca, după divorț, având copilul in creștere, pot solicita credit PrimaCasa? Care ar fi estimativ valoarea creditului, in cazul in care este posibil, si perioada de plata sau rata lunara? Menționez ca am 27 ani, dacă este important iar copilul are 1an6luni.
Bună ziua.m-ar interesa dacă pot face credit prima casa dacă sunt în concediu creștere copil?menționez ca venitul este de 1400 de Ron. Am 26 de ani iar copilul are 12 luni.
Aveti contractul de munca suspendat pe perioada cat sunteti in concediu pt ingrijirea copilului, asa ca nu puteti face credit pt prima casa. apoi si daca era salariu, e prea mic pt a contracta ceva.