avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate ca un Referat sa fie refuzat la inregistrare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate ca un Referat sa fie refuzat la inregistrare de catre secretara unei institutii publice?

Probleme in legatura cu circuitul documentelor intr-o institutie publica:

- directorul spune ca
la Secretariat se pot inregistra doar Cereri,
nu si Referate !

- Ca, inainte de a fi inregistrate de secretara,
mai intai trebuie sa le vada el,
si, daca nu este de acord cu Referatele,
secretara sa nu le inregistreze !

- pentru ca,
el considera ca
nu se inregistreaza Referate in legatura cu munca
sau probleme cu munca
pe care le are un salariat !

Si ca el poate sa nu raspunda la Referatele angajatilor,
pentru ei sunt obligati sa-si faca treaba,
nu sa faca Referate !

Este posibil asa ceva ?
Cum se poate ca un Referat al unui angajat
sa fie refuzat de la inregistrare
de catre secretara unei institutii publice ?


Cel mai recent răspuns: oanaportar , utilizator 23:07, 21 Februarie 2015
oanaportar a scris:
Sa spunem ca Referatul va fi trimis prin posta, recomandat cu confirmare de primire,

Eu nu asta am scris. Eu am scris că actul trebuie trimis cu valoare declarată. Citiți mai jos.
[ link extern ]
Va multumesc enorm pentru ajutor !
Multa sanatate si tot ce va doriti !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua ! vă rugăm frumos să ne ajutaţi cu un răspuns: ... oanaportar oanaportar Bună ziua ! Vă rugăm frumos să ne ajutaţi cu un răspuns: - directorul instituţiei noastre publice a afişat pe uşa secretariatului pentru ... (vezi toată discuția)
Probleme cu circulatia documentelor intr-o institutie oanaportar oanaportar In numele institutiei, toti salariatii fac Adrese, Raportari, Cereri, etc., fie catre Trezorerie, fie instantelor de judecata, fie catre Consiliul Judetean ... (vezi toată discuția)
Plicurile cu ofertele de pret oanaportar oanaportar Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii cu privire la plicurile cu ofertele de pret: 1. - unde se tin ofertele pana la deschiderea lor de catre comisia ... (vezi toată discuția)