Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate ca un Referat sa fie refuzat la inregistrare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate ca un Referat sa fie refuzat la inregistrare de catre secretara unei institutii publice?

Probleme in legatura cu circuitul documentelor intr-o institutie publica:

- directorul spune ca
la Secretariat se pot inregistra doar Cereri,
nu si Referate !

- Ca, inainte de a fi inregistrate de secretara,
mai intai trebuie sa le vada el,
si, daca nu este de acord cu Referatele,
secretara sa nu le inregistreze !

- pentru ca,
el considera ca
nu se inregistreaza Referate in legatura cu munca
sau probleme cu munca
pe care le are un salariat !

Si ca el poate sa nu raspunda la Referatele angajatilor,
pentru ei sunt obligati sa-si faca treaba,
nu sa faca Referate !

Este posibil asa ceva ?
Cum se poate ca un Referat al unui angajat
sa fie refuzat de la inregistrare
de catre secretara unei institutii publice ?

oanaportar a scris:
Sa spunem ca Referatul va fi trimis prin posta, recomandat cu confirmare de primire,

Eu nu asta am scris. Eu am scris că actul trebuie trimis cu valoare declarată. Citiți mai jos.
[ link extern ]
Va multumesc enorm pentru ajutor !
Multa sanatate si tot ce va doriti !