Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... compatibilitate jurist
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

compatibilitate jurist

Buna seara.
Cu respect va intreb daca o personana angajata in functia de consilier juridic cu 8 ore pe zi la o societate cu CAPITAL DE STAT, mai poate exercita aceasta profesie si la o alta societate privata cu 4 ore pe zi?
O seara minunata!
Bineinteles. Incompatibilitati exista la functionarii publici, nu la toti bugetarii.
Buna, ma scuzi ca te deranjez, in afara de studii juridice ce ai mai facut pentru functia de consilier juridic?
Care sunt indatoririle tale?