Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social expirat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social expirat

Buna seara,

Va cer parerea intr-o situatie complicata. Am sediul expirat si am tot incercat diverse solutii. Am o prietena care s-a oferit sa-mi faca un contract de comodat, dar la aceeasi adresa are si ea o firma. Avand in vedere faptul ca sta la curte, iar domeniul meu de activitate nu implica desfasurarea activitatii la sediu, ci doar prin intermediul internetului, cum as putea sa imi mut sediul social fara a avea probleme si daca se poate. Va multumesc !
Buna seara,
Nu are importanta ca sta la curte ci cate incaperi are cladirea pe care o detine si cum are firma doamnei sediul social stabilit: pe intreaga cladire sau doar o parte din ea (evidentiata tip cam. I sau ap. I).
Cladirea are 3 camere, dar nu stiu cum are stabilit sediul social. Din cate am observat la datele firmei dumneai (verificata pe internet) nu apare decat strada si numarul, nici o alta mentiune cum ar fi camera sau apartament.
Atunci va trebui sa-si modifice si ea sediul pt a putea ca si dvs sa aveti sediul in aceeasi cladire. (ap. I si ap. II).
Va puteti pune sediul la aceeasi adresa dar intr-o camera concretizata prin denumire sau numar cat si pe schita. Proprietarul va da o declaratie notariala pe propria raspundere prin care se atesta faptul ca imobilul prin structura sa permite functionarea mai multor societati in spatii individualizate.