Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie intretinere

am fost intr un proces de paternitate cu cineva si am primit comunicarea ,am de platit 25 % din venitul minim pensie alimentara pe un an jumate plus cheltuieli de judecata 1200 lei eu nu realizez nici un venit in momentul de fata nu am absolut nimic care sa execute ,eu am zis sa i depun cate 200 odata la 2 sau 3 luni cum pot, mai pot fi acuzat de rea credinta??? ce mi se poate intampla???
si ca sa fiu on topic (pentru ca mi s-au sters comentariile off topic): domnule tata, dupa cum bine vedeti, aveti toate drepturile asupra acestui copil, fara sa va asumati nici o responsabilitate. sa ca nu va mai faceti griji ca nu munciti. nu munciti, nu puteti da bani, cand o sa aveti, o sa-i dati, vorba "tatalui" copilului meu. nu o sa se intample nimic, atat timp cat sunteti sub legislatie romaneasca. va spun eu din experineta mea de mama. doar asa, daca aveti putina inima si consideratie fata de acest copil, si va ganditi ca va creste intr-o zi si va realiza felul in care il veti fi tratat... dar astea sunt chestiuni de demnitate, si iar mi se sterge comentariul ca e off topic