Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camera preliminara- cum se ataca o hotarare definitiva?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Camera preliminara- cum se ataca o hotarare definitiva?

cum atac o decizie definitiva a judecatorului camerei preliminare prin care reapinge plangerea impotriva ordonantei procurorului de neincepere a urmaririi penale?
C.S.M. si inspectia judiciara
YSL a scris:

Ba exista. Contestatie in anulare pentru motivele prev de lege.

pfff... vorbim de o hotarare definitiva data in camera preliminara...

daca vrem sa ne jucam de-a cererile si de-a justitia, putem sa facem orice cerere... #-o
dar "Revizuirea" nu poate sa functioneze in cest caz?
~ Conținut șters la cerere ~