Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ordinul nr. 217/4172/1348/835/2015
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ordinul nr. 217/4172/1348/835/2015

Buna ziua,

As dori sa stiu daca potrivit noului ordin de ministru, toti cei care au o diploma de facultate (de la orice facultate acreditata, studii de lunga durata) si care lucreaza la o firma care se incadreza in prevederile respectivului ordin beneficiaza de scutirea de 16% din impozit.

Cu stima,
Mihai Ciobanu
Am sunat la ITM si mi-au spus ca trebuie sa vorbesc la ANAF in ceea ce priveste felul in care angajatorul face retinerile din salariul brut.
Cei de la ANAF au zis ca ei nu au ce sa faca.

Unde pot sa ma adresez daca angajatorul nu respecta prevederile legale ale acestui ordin si eu nu beneficiez de scutirea de impozit?