Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Accident auto
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Accident auto

Buna ziua, in urma cu o luna am avut un accident auto,mergeam pe un drum judetean si intr-o intersectie din dreapta un autoturism cu doua persoane mi-a iesit in fata,am tras stanga si i-am lovit in partea fata motor aruncandu-ma in partea dreapta sant unde m-am rasturnat. Eu am scapat doar cu o fractura de coloana dar ceilalti pasageri, cel din dreapta a decedat si soferul a scapat (purta centura). Ei aveau semnul de cedeaza,iar eu o limita de 70. Probabil aveam mai mult decat 70 dar nu mai mult de 100,sunt curios ce se va intampla mai departe,ma refer daca o sa am si eu in proces parte de vina sau am sa fiu doar victima. Multumesc anticipat (eu aveam un opel insignia iar ei aveau un ford fiesta din 92-98).
Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pareri,pentru informare sau ca s ajute viitori ghinionisti am sa postez cum decurge totul in timp,deocamdata am fost informat ca si soferul a decedat,la 6 sapt dupa sotia sa,imi pare nespus de rau,dar din pacate am facut cam tot ce am putut pentru a evita...
...sa inteleg ca Dvs. sunteti soferul auto care circula pe drumul cu prioritate ?
Da....