Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme cu preluarea bazei de date revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme cu preluarea bazei de date revisal

buna seara!
am urmatoarea problema cu care as dori sa ma ajutati: am preluat contabilitatea unei asociatii de formare profesionala de la vechea firma de contabilitate. trebuie sa preiau si revisal-ul. am instalat revisal de pe site-ul de la inspectia muncii, am introdus angajator nou, apoi am incercat import baza de date. ei au facut export baza de date si mi-au trimis pe mail fisierul. eu l-am copiat pe calculatorul meu si cand am dat import baza de date imi da eroare si imi spune ca ~angajatorul nu este valid~. am verificat si au aceeasi versiune de revisal, aceleasi date introduse la angajator, nu inteleg de ce nu merge.X-( am fost la itm si mi-au spus ca informaticianul lor e in concediu de boala si nu au cum sa ma ajute. va rog spuneti-mi ce nu fac bine#-o trebuie sa fac o angajare si nu stiu ce sa mai fac!
multumesc anticipat!
daca nu mai aveti baza de date , atunci introduceti manual inca o data angajatul din ian impreuna cu cel nou si salvati registrul pe acre in transmiteti la ITM.

Noua versiune a REVISAL-ului , salveaza intreaga baza in fisierul de transmis.