Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Vanzator prin Prima Casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Vanzator prin Prima Casa

Buna ziua!
Eu sunt vanzatorul unui apartament,iar clientul a luat un imprumut "Prima casa" la BRD,iar dupa cum se vede
dosarul e spre finaliazare.Am si eu o intrebare:cum si cand primesc eu banii???? Mi s-a spus ca dupa ce semnez
contractul la notar,dar fara bani cum sa semnez???? Eu inainte stiam ca se ridica banii apoi se semneaza la notar,
dar aici cica se semneaza apoi se revine la banca sa semneze ceva cumparatorul si sa asteptam sa intre banii in
cont,apoi se merge iar la notar....Cine cunoaste procedura asta de ridicare a banilor prin prisma vanzatorului????
Multumesc frumos tuturor pentru raspuns! Totul s-a finalizat cu bine. La BRD nu trebuie asteptata intabularea apartamentului pe noul proprietar ci se primesc banii in cont chiar in ziua semnarii actelor.