Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen inchirieri/vanzari auto - detalii
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen inchirieri/vanzari auto - detalii

ce cod caen ar trebui sa aiba societatea pentru a putea inchiria 2 autoturisme(casco avarii+furt), spre pers fizice si juridice si cum ar trebui procedat, pe langa intocmirea contractului de inchiriere, pentru a fi totul legal.

Daca cineva vrea sa cumpere unul in 5-6 rate, cum ar trebui procedat incat sa fie legal?

Multumesc
Ai 2 mari posibilitati:

1. Iti faci firma, le faci casco/rca si le inchiriezi
2. lucrezi cu un broker de inchirieri auto, gen [ link extern ] .