Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventă ! cerere de chemare in garanție sau ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventă ! cerere de chemare in garanție sau forța majoră !

domnilor și doamnelor ,
vreau să mă clarific dacă într-o procedură de insolvență ,unde s-a declanșat inclusiv falimentul și urmează a fi scoase bunurile la vânzare ,se mai poate face o cerere de chemare în garanție sau invoca forța majoră ! Întreb acest lucru pentru că ulterior pronunțării falimentului au apărut date noi care stabilesc cu claritate cine a cauzat insolvența/falimentul . Insolvența a fost provocată/cauzată de terț ,iar acesta, culmea, este înscris ca și creditor majoritar la masa credală ! Adică într-un fel mă execută tocmai cel care a cauzat insolvența /falimentul !
Abia am înțeles eu proiectul , și vorba aia : sunt mecanic auto , ce pretenții să am la un parchet și la procurori ! Sunt blat ! DNA lucrează doar la impresia artistică ! La Bliz !
neamtu2015, utilizator
:) Si cum ati ajuns dvs., in calitate de mecanic auto, sa aveti raporturi contractuale si de afaceri cu parte din cei enumerati?
m-au ademenit prin mijloace viclene ! Or fi zis : fraier e ăsta ! Stai că-l ardem că e mecanic ! Ce n-au cunoscut este faptul că bacalaureatul luat pe timpul lui Ceaușescu bate toate școlile lor înalte (3-4 etaje ) din ziua de azi învățate în copy-paste ! ::))))
neamtu2015, utilizator
Aveti dreptate si sunt de acord cu dvs., pe de alta parte insa, era un banc (nu-i mai stiu continutul) care se termina cam asa: Si la ce i-a folosit ...?
Asta întreb și eu ! La ce le-a folosit să mă atragă într-un astfel de contract dacă nu erau capabili să gestioneze situația ? Pentru că, într-un fel sau altul vor trebuii să plătească !