Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratii cass
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratii cass

am o nelamurire daca am un angajat care are domiciliul in alt judet declaratiilie le depun pt el la cass din judetul unde are domiciliul? iar declaratia 102 depun separat la admin financiara de unde are domicilul si virarea sumei aferente in cont unc de la trez judetului respectiv
onis08021 a scris:

am o nelamurire daca am un angajat care are domiciliul in alt judet declaratiilie le depun pt el la cass din judetul unde are domiciliul? iar declaratia 102 depun separat la admin financiara de unde are domicilul si virarea sumei aferente in cont unc de la trez judetului respectiv

Se depune si colo, si colo. In fiecare parte, altceva.
onis08021 a scris:

am o nelamurire daca am un angajat care are domiciliul in alt judet declaratiilie le depun pt el la cass din judetul unde are domiciliul? iar declaratia 102 depun separat la admin financiara de unde are domicilul si virarea sumei aferente in cont unc de la trez judetului respectiv

1-declaratia FNUASS- declaratia privind evidenta obligatiilor de plata catre bugetul FNUASS..... se depune acolo unde angajatorul are sediul

2-declaratia privind contributia la asig sociale de sanatate se depune acolo unde salariatul declara ca are medic de familie si domiciliu,si cuprinde
->Lista nominala cuprinzand persoanele asigurate....
->centralizator referitor la obligatii plata....

3-Declaratia 102 se depune acolo unde angajatorul are sediul

Declaratia la CASM se poate depune si online.
Angela D, Consultant resurse umane
Multumesc.
Programul de raportare, ATLAS se cheama, este descarcat de pe site-ul CASS. Ce alt operator sa contactez cand la sediul din intr Capelei mi se spune ca n-are cine sta de vorba cu mine ? De cand fac aceasta raportare nimeni nu mi-a zis nici da-te mai incolo. Acum sunt plimbat. Multumesc cu multa amaraciune.
Cel care a intocmit prg nu vrea sa discute cu mine asa ca ....
Va recomand sa folositi FNUASS-Declaratii sanatate: program declaratie lunara FNUASS contributie fond concediu 0.85% (declaratia concedii medicale),pe care il descarcati de pe site-ul:

[ link extern ]

Angel 2007 a scris:

onis08021 a scris:

am o nelamurire daca am un angajat care are domiciliul in alt judet declaratiilie le depun pt el la cass din judetul unde are domiciliul? iar declaratia 102 depun separat la admin financiara de unde are domicilul si virarea sumei aferente in cont unc de la trez judetului respectiv

1-declaratia FNUASS- declaratia privind evidenta obligatiilor de plata catre bugetul FNUASS..... se depune acolo unde angajatorul are sediul

2-declaratia privind contributia la asig sociale de sanatate se depune acolo unde salariatul declara ca are medic de familie si domiciliu,si cuprinde
->Lista nominala cuprinzand persoanele asigurate....
->centralizator referitor la obligatii plata....

3-Declaratia 102 se depune acolo unde angajatorul are sediul

Declaratia la CASM se poate depune si online.

salutare. am si eu un salariat din alt judet, iar pana acum am depus declaratia la casa de sanatate din judetul unde isi are sediul angajatorul. (le trimit si online). ce implica acest lucru? pierde el ceva (ani de cotizare)? lamuriti-ma va rog.